Remont w domu bez malowania ścian? Poznaj super właściwości fototapet!

fototapety na ścianę

Szykujesz się do remontu? Zastanawiasz się nad urządzeniem pokoju dla swojego dziecka i chcesz, żeby ten pokój kojarzył mu się z samymi miłymi chwilami i ciepłem domowego ogniska? Może myślisz nad motywem Elsy z Krainy lodu, Kubusia Puchatka lub chciałbyś umieścić na ścianie motyw sawanny, żeby ocieplić trochę wnętrze? Twoje dziecko jest fanem jakiejś kreskówki, ale boisz się, że tapeta w Kubusie Puchatki może mu się szybko znudzić i będzie trzeba tapetować cały pokój od nowa po mniej niż pół roku? Może zamiast tego wypróbujesz fototapety?

To bardzo ciekawy sposób na zmianę wystroju pokoju bez konieczności malowania, kupowania metrów tapety, przycinania, klejenia lub wynajmowania fachowca. Fototapety są bardzo proste w obsłudze i nie trzeba się martwić, że będzie trzeba mozolnie układać płaty materiału, żeby efekt był jak od linijki. Najpierw musimy sprawdzić, czy ściana jest gładka i sucha. Jeżeli tak, to przykładamy fototapetę i równamy ją według naszych potrzeb. Następnie przyklejamy naszą wyrównaną fototapetę taśmą klejącą (najlepiej użyć szerokiej taśmy papierowej) na brzegach, odklejamy górne 15 centymetrów folii i naciągając tapetę przyklejamy jej górną część do ściany (tapetę dociskamy za pomocą specjalnego przyrządu lub szmatki). Następnie wystarczy odkleić taśmę i papier podkładowy kawałek po kawałku, za każdym razem dociskając tapetę. I gotowe! Prawda, że proste?

Fototapety już dawno przestały kojarzyć się z tandetnym wystrojem i kiczem – teraz piękna fototapeta to ostatni krzyk mody w naszych domach. Oprócz tego, że fototapety są modne, to na dodatek są w stanie nie tylko całkowicie zmienić wystrój pokoju, ale również optycznie go powiększyć. Dodatkowo są bardzo proste w montażu, chociaż do niego potrzebujemy minimum dwóch osób, żeby docisnąć i przytrzymać tapetę przed przyklejaniem. Odchodzą jednak koszty klejenia tapety przez fachowców oraz nerwy, spowodowane nakładaniem kleju i dociskaniem zwykłej tapety, co może być dużo trudniejsze niż przyklejenie fototapety na ścianę. Dodatkowo demontaż takiej fototapety jest banalnie prosty – wystarczy delikatnie przetrzeć ją kilka razy namoczoną gąbką i po kilku minutach delikatnie odkleić.

Fototapety można umieszczać nie tylko w pokoju dziecka – obecnie mamy tak szeroki wybór wzorów i kolorów, że świetnie prezentują się one również w łazience, salonie, kuchni a nawet w biurze! Dodatkowo u nas istnieje możliwość wykonania własnej fototapety. Wystarczy wejść na http://ccsdruk.pl/147/fototapety.html, wybrać zdjęcie i przejść przez nasz prosty kreator. Dzięki temu Twoje mieszkanie będzie nie tylko jedyne w swoim rodzaju, ale Twoja fototapeta będzie unikatowa i na pewno zachwyci Twoich znajomych i rodzinę!