Po co nam firmowa pieczątka?

Pieczątki Poznań

Części osób pieczątki kojarzą się wyłącznie z Pocztą Polską. Do dzisiaj można usłyszeć miarowe stukanie stempli, które kolejno uderzają o poduszeczki z tuszem, a następnie o koperty i paczki. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób utożsamia pieczątki właśnie z pocztą.

Pieczątki jednak są konieczne nie tylko na poczcie – według ustawy firmowa pieczątka nie jest obowiązkowa, jednak faktem jest, że warto ją mieć. Bardzo często urzędy czy banki wymagają podstemplowania i podpisania dokumentów. Przy braku pieczątki niektóre banki mogą nawet odmówić nam współpracy! Oprócz tego, pieczątka pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. Firmowa pieczątka budzi zaufanie, a firma, która jej nie posiada, może być potraktowana jako niewiarygodna. To trochę tak, jak ze stroną internetową – firma bez strony WWW w większości przypadków jest uznawana za niewiarygodną i o dziwo podobnie jest z firmą, która nie posiada pieczątki.

Obok wizytówek, wspomnianej już strony WWW czy firmowego papieru firmowa pieczątka to jeden z elementów, po których można zidentyfikować przedsiębiorstwo. Firmowa pieczątka kojarzy się ludziom z legalnie działającym biznesem. A skoro biznes jest legalny, to oznacza, że można z nim współpracować bez obaw.

Jakie informacje powinny się znaleźć na firmowej pieczątce?

Przede wszystkim pełna nazwa firmy, adres, numer NIP/REGON, numer telefonu, adres e-mail, adres strony internetowej. Mile widziane jest również logo firmy.

Jeżeli chcecie zmienić wygląd swojej pieczątki lub jeszcze jej nie macie, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej lub w jednym z naszych punktów w Poznaniu. Nasze pieczątki wykonywane są wyłącznie z materiałów wysokiej jakości, które sprawiają, że nasze produkty są odporne na większość uszkodzeń mechanicznych. Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://ccsdruk.pl/147/pieczatki-automatyczne.html.