Fototapeta winylowa – idealne rozwiązanie dla wymagających

fototapety

W przypadku najbardziej wymagających klientów, świetnie sprawdzi się fototapeta winylowa. Jakie są jej zalety i wady? O tym w naszym poniższym wpisie.

Nie oszukujmy się – za idealną fototapetę będzie trzeba zapłacić więcej. Jednak to nie powód do smutku, bowiem płacisz za jakość – tym samym masz pewność, że będziesz mógł korzystać z niej przez długie lata.

Fototapeta winylowa składa się zazwyczaj z podkładu z flizeliny i dodatku winylu. Warto zaznaczyć, że jest on gruby i ciężki, co pomaga ukryć niedoskonałości. Ponadto nie przepuszcza powietrza.

Największymi wadami fototapety winylowej jest zarówno cena, jak i problematyczność montażu. Mimo to w ostatecznym rozrachunku fototapeta winylowa okaże się najlepszą opcją, szczególnie dla osób, które są nieco bardziej wymagające.

Dzięki swojej wyjątkowej trwałości fototapeta winylowa świetnie nadaje się do tego, by wykorzystać ją w kuchni, łazience i przedpokoju. Oczywiście, radzimy przylepiać ją tylko i wyłącznie na jedną ścianę w danym pomieszczeniu ze względu na nieprzepuszczalność powietrza.