Czy plakat to dobra forma reklamy?

druk plakatów online

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym pytaniem. Plakat, jako jedna z wielu form reklamy zewnętrznej, ma swoje zalety, jak i wady. Dzisiaj opiszemy Państwu kilka z nich. Proszę jednak pamiętać, że nie warto zamykać się tylko na jedną formę reklamy – połączenie kilku form, np. reklamy zewnętrznej i internetowej, na pewno przyniesie spektakularne rezultaty.

Zalety

Docieranie do masowego odbiorcy – plakat dociera do ogromnej ilości odbiorców. Jeżeli planujemy dotrzeć do większości osób, plakat będzie strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo w zależności od wybranego przez nas miejsca, plakat dotrze do wybranej przez nas grupy docelowej oraz dodatkowo do osób spoza tej grupy, które mogą się zainteresować naszym produktem/usługą.

Prosta forma, jasny przekaz – plakaty charakteryzują się prostą formą i jasnym, prostym przekazem. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca im prostszy przekaz, tym lepiej. Krótkie, jasne hasła reklamowe na pewno będą skuteczne, a na dodatek w przypadku nie ma obawy, że nastąpi przeładowanie treścią.

Szybki kontakt – plakat natychmiastowo dociera do odbiorców i jeżeli jest trafny, to bardzo szybko zapada w pamięć. Plakat w dociera do większości potencjalnych odbiorców od razu po jego zamontowaniu.

Wady

Zanieczyszczenie krajobrazu – wiele osób uważa, że plakaty, billboardy i inne formy reklamy zewnętrznej szkodzą przestrzeni miejskiej. Dużo osób uważa, że plakaty zaśmiecają przestrzeń publiczną i regularnie walczą z mniejszymi i większymi tablicami reklamowymi poprzez różne akcje i petycje u gmin.

Chaos komunikacyjny – plakaty, mimo że coraz popularniejsza jest reklama internetowa, wciąż są bardzo popularne. Tak wysoka popularność prowadzi do przesycenia przestrzeni reklamami, co powoduje chaos komunikacyjny i nasza reklama może nie zostać zauważona w natłoku innych tablic.

Ochrona środowiska – wiele osób uważa, że plakaty przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Zużyte plakaty są utylizowane, ale faktem jest, że nie każda firma dba o takie działania, co może prowadzić do zanieczyszczenia powietrza i środowiska przez niewłaściwą (lub w ogóle jej brak) utylizację.

Każda forma reklamy ma swoje wady i zalety – w takich przypadkach warto rozważyć wszystkie za i przeciw, a także dokładnie przemyśleć korzyści, które ma nam dać reklama. W CCS Druk zajmujemy się drukiem plakatów online. Wystarczy że wejdziesz na stronę http://ccsdruk.pl/147/plakaty.html, wybierzesz interesujący Cię format plakatu i przejdziesz przez nasz autorski kreator. Serdecznie zapraszamy!